Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu Genel Özellikleri

Oğlak burcu insanları genel özellikleri bakımından kendilerine çok fazla güvenir. Başaramayacakları, üstesinden gelemeyecekleri iş olmadığını düşünürler. Onların kişilikleri çok güçlüdür. Dışarıdan bakıldığında soğuk ve itici görülebilir ancak aslında içlerinde bitmek bilmeyen sevgi ve samimiyet vardır. Her zaman ilgi görmek ister. Özgüvenlerinin yüksek olması, kendi düşünceleri doğrultusunda hareket etmelerinin nedenidir. Hayatlarındaki en önemli nokta çalışmak ve para kazanmaktır. Genç yaştan itibaren çalışmak ister, kendi maddi özgürlüğünü elinde bulundurmak için çabalar. Kendilerine özgü çalışma sistemleri ile dikkat çekerler. Başarıya nasıl ulaşacağını iyi bilir. Kendi kuralları vardır ve ne kendisi ne de bir başkası bu kuralların dışına çıkamaz. Aldığı kararlar doğrultusunda zaman zaman inatçı olabilir.

Oğlak burcu insanları her zaman ciddiyeti ile dikkat çeker. Sorumlulukları az ya da çok olsa bile asla göz ardı etmez. Yeniliğe ve değişime çok açık değildir. Kuralları doğrultusunda yaşadığı gibi geleneklerine de çok fazla bağlıdır. Farklılık onlara göre değildir. Alıştıkları kafalarına daha fazla yatar. Oğlak burcu insanları her konuda sabırlıdır, asla acele etmez. Bir şey yapacak olduğunda önce mantığına hitap etmesini ve mantığına yatmasını ister. Acele ile yaptıkları hemen her işi eline, yüzüne bulaştırabilir. Zaman, hamle yapmaları açısından çok önemlidir. İnsanlar onu çok sabırlı ve aceleyi sevmemesinden dolayı uyuşukluk ile suçlayabilir. Alışıla gelmişliğin dışına çıkacaksa zaten çok çekingen davranır.

Oğlak burcu insanlarının düşünceleri ve fikirleri belirli bir yaştan sonra değişir. Belli bir olgunluğa ulaştıklarında kendisindeki değişikliğe bile şaşırabilir. Genç yaşlarda kişilikleri pek oturmayabilir. Olgunluğa ulaştıklarında ise her şey daha net ortaya çıkacaktır. O, her zaman kendisinden emin, ne yaptığını bilen bir şekilde hareket eder ancak çoğu Oğlak burcu insanı genç yaşlarında bu şekilde davranmaz. Olgunlaştığında, hayattan daha fazla deneyim elde etmiş olacaktır. Bu da onların doğru ve yanlış olanla aradaki farklı görmesini sağlar. Oğlak burcu insanları daima ciddiyetini korur ve bu sayede başarıya ulaşır. Ciddiyetten uzaklaşan Oğlaklar, başarıdan da uzaklaşmıştır demektir.

Oğlak burcu insanları otorite sahibi ve yıkılmaz kişiliğe sahip olsa bile duygusal olarak hassaslaşabilir. Oğlak burcu insanlarının duyguları her zaman ikici plandadır. Açığa çıkartmaz ve ne hissettiğini asla belli etmez. Dışarıdan bakıldığında zaten sert görünüşe sahiptir ve insanlar onun duygusuz olduğunu düşünebilir. İç dünyalarında ise sadık, sıcakkanlı, samimi, güvenilir, duygusal ve iyi niyetli insanlardır. Oğlak burcu insanları için toplum çok önemlidir. Toplumun yadırgayacağı hiçbir şey yapmazlar. Alçakgönüllü olduklarından dolayı yapmış olduğu çok önemli bir şeyle bile övünmek istemez. Onlar normal yaşantı ve huzur arayışındadır. Hayatlarında çok fazla hareketlilik olsun istemez. Düzenli yaşantıları vardır.

Oğlak burcu insanları çok hırslıdır. Hırslı yapıları hayatlarının her alanında ön plana çıkar. O, bir şeyi başaracağını söylüyorsa mutlaka başarır. Hedefi belli olan Oğlak burcu insanı, hedefine kitlenir ve büyük bir soğukkanlılık ile yaklaşır. Çok fazla hırs, Oğlak insanlarının mutsuz olmasına neden olabilir. Kendilerini bu anlamda biraz dizginlemeleri gerekmektedir. Olumlu ve olumsuz koşullar karşısında dengeyi kurmaları gerekir. İş hayatlarında da dengeli olmayı tercih ederler. Sabır, azim, hırs ve bitmek bilmeyen çaba iş hayatlarında ön plana çıkar. Sosyal hayatları ise zaten çok fazla hareketli değildir. Belirli bir ölçüde yaşamını devam ettirler.

Oğlak burcu insanları asla uç noktada yaşamazlar ancak bu durum kararlarında pek geçerli değildir. Aldığı ya da alacağı her hangi bir kararda titizlikleri ön planda olur. İnsanları şaşırtacak kararlar bile alabilirler. Çoğu insan onları bu konuda fazlasıyla eleştirebilir ancak eleştiriler Oğlak insanlarının umurlarında bile olmaz. Pek çok konuda hoşgörü sahibi olmalarına rağmen bu konuda asla hoşgörülü olmazlar.

Oğlak burcu insanları için iş hayatları çok önemli olduğundan para konusunda da tutucu davranmaya çalışırlar. Kolay kolay zevk için para harcadıkları görülmez. Paranın ne gibi zorluklarla kazanıldığını bilir ve harcarken de dikkatli davranır. Hem Oğlak burcu kadını hem de Oğlak burcu erkeği yaptıkları her işin ve kazandığı her paranın çok önemli olduğunun farkındadır. Para, kendilerini güvende hissetmelerini sağlamaktadır.

Oğlak Burcu Özellikleri