Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu Özellikleri

Sakin, içedönük, cimri, her şeyi dikkatle inceleyen, ayrıntılara dikkat eden, kolay kolay inanamayan, güvenemeyen, kuruntucu, kuşkucu, başarılı olmak isteyen, adını duyurmayı arzulayan, hırslı kimselerdir. Yükselmek onlarda bir tutkudur. İyi bir yöneticidirler. Seyahat etmekten son derece hoşlanırlar.

Aslında, çevrelerinde olan her şeyi çok merak ederler. Fakat bunu belli etmemeyi uygun bulurlar. Çünkü, her şeyi gizlice incelemek işlerine gelir. Bu sayede kendilerine ait bir şeyi açıklamadıklarına inanırlar. Yani, kişiliklerinin bir sır gibi saklandığını düşünürler. Gerçekten de bu durumda onları tanımanın güç olduğu düşünülebilir. Oysa onlar böyle tepki göstermediklerini düşünürken kendilerini ele verirler.

Çalışmadan duramazlar. Bu nedenle çalışkan, aktif, zamanını boşa harcamak istemeyen kimselerdir. Yükselmek istekleri o kadar fazladır ki, bazı kimseleri kendilerine düşman bile edebilirler.

Oğlak Burcunda doğanları gözleyerek kişilikleri hakkında iyi bir fikir edinilebilir. Ancak, duygulan anlaşılamaz. Kuruntu ve kuşkulan fark edilebilir. Ama onların hiçbir şeyi unutmayan, iyilikleri de kötülükleri de bir yere kaydeden, zamanı geldiğinde karşılık veren biri olduğu bilinemez.

Güç ve iktidar için her şeyi yapabilirler. Hiçbir zaman unutmazlar, son derece tehlikeli olabilirler.

Durup dururken kimseye ilişmezler. Ama kendilerine küçük bir fenalık yapandan büyük intikam alabilirler. Bir kez kinlendiler mi, bunu da asla unutmazlar. İntikam alabilmek için ömür boyu sabredebilirler.

Kolay kolay güvenemezler; granit kadar sert, okyanuslar kadar derin, bir volkan kadar ateşlidirler. Kendilerine hâkim olmayı başarırlarsa, her şey istedikleri gibi olabilir.

Geleceklerinin, içinde bulundukları durumdan yararlanabilmelerine bağlı olduğunu bilmeleri gerekir.

Yapıları itibarıyla neşeli değildirler. Neşelenmek, rahatlamak için alkol ve uyuşturucu kullanmaları muhtemeldir.